Slovenska etapa dirke po Italiji ponovno odlična priložnost za promocijo Slovenije kot destinacije odličnih aktivnih doživetij

Objavljeno: 14.4.2022

Nazaj na novice

Slovenska etapa dirke po Italiji ponovno odlična priložnost za promocijo Slovenije kot destinacije odličnih aktivnih doživetij

Veliki mednarodni športni dogodek, kolesarska dirka Giro d'Italia, bo v 19. etapi 27. maja ponovno zavil tudi na slovensko ozemlje. Prestižna dirka po Italiji bo potekala med 7. in 29. majem. V petek, 27. maja, bo etapa kolesarje vodila tudi v dolino Soče in na zahtevni vzpon na Kolovrat pred prihodom v Santuario di Castelmonte. Slovenska turistična organizacija (STO) ob gostovanju dirke v Sloveniji v sodelovanju z destinacijsko organizacijo Doline Soče izvaja promocijske aktivnosti za krepitev prepoznavnosti Slovenije kot destinacije za aktivna, še posebej pa kolesarska doživetja.

Slovenska etapa dirke po Italiji ponovno odlična priložnost za promocijo Slovenije kot destinacije odličnih aktivnih doživetij

Danes (15. aprila) je v Kobaridu potekala novinarska konferenca, kjer so predstavniki destinacije in STO predstavili največji športni dogodek v dolini reke Soče, 19. etapo Gira d'Italia, ki bo deloma potekala tudi po tej dolini. V petek, 27. maja v dolini Soče pričakujejo številne kolesarske navdušence od blizu in daleč, da pozdravijo kolesarje na eni najtežjih in najbolj prepoznavnih kolesarskih dirk na svetu. Kobarid bo 27. maja tudi gostil štartno točko dirke z e-kolesi Giro-E.

 

Giro d'Italia – odlična priložnost za krepitev prepoznavnosti Slovenije kot destinacije za aktivni oddih v tesnem stiku z neokrnjeno naravo

STO kolesarjenju kot enemu ključnih produktov slovenskega turizma, še posebej v luči osrednje dvoletne promocijske tematike aktivnih doživetij na prostem in športnega turizma, namenja posebno pozornost.

Prepoznavnost in ugled naše dežele kot destinacije za odlični kolesarski oddih STO krepi s sodelovanjem z vrhunskima kolesarjema Tadejem Pogačarjem in Primožem Rogličem ter s promocijskimi aktivnostmi v okviru globalno prepoznavnih kolesarskih dirk, med drugim globalno prepoznavne dirke Giro d'Italia, ki letos v eni od etap ponovno prečka Slovenijo.

Gostovanje kolesarske dirke Giro d'Italia v Sloveniji predstavlja izjemno priložnost za izpostavitev Slovenije kot varne in privlačne destinacije aktivnih doživetij in znamke I feel Slovenia ter predstavitev slovenskih krajev široki množici italijanske in svetovne javnosti. Letošnja dirka po Italiji bo prenašana v kar 184 državah, skupaj bodo televizijske hiše ustvarile 180 ur neposrednih prenosov dirke za milijone kolesarskih navdušencev, ki vsako leto spremljajo to prepoznavno kolesarsko prireditev.

Prenos bo potekal preko televizijske mreže, ki na petih kontinentih doseže kar 768 milijonov gledalcev.

STO ob Giro d'Italia z vrsto promocijskih aktivnosti in izpostavitvijo trajnostne zaveze

Ob najpomembnejšem italijanskem in mednarodnem kolesarskem dogodku, Giro d'Italia, bo STO močno komunikacijsko izpostavila Slovenijo kot destinacijo za aktiven oddih, s poudarkom na kolesarskih doživetjih. Ključen poudarek komunikacijskih aktivnosti bo na močni povezavi Slovenije in naših kolesarjev, Primoža Rogliča in Tadeja Pogačarja, trenutno najboljša kolesarja na svetu.

STO je z namenom krepitve ugleda Slovenije kot destinacije za aktivni oddih in znamke I feel Slovenia ob letošnji dirki Giro d'Italia podprla promocijo športne prireditve preko javnega poziva in ob tem vzpostavila več oglaševalskih akcij, kot so oglaševanje na spletni strani www.giroditalia.it, oglaševanje v športni reviji Sport Week ter postavitev nove predstavitvene pristajalne strani na turističnem portalu www.slovenia.info.

V letošnjem letu bo na vrsti sodelovanje na športnem dogodku Giro-E in to z oglaševanjem znamke I feel Slovenia. Giro-E je prva večja ekološko trajnostna kolesarska dirka na mednarodnem prizorišču, posvečena dirkalnim e-kolesom z električnim pogonom. Na tak način se spodbujanja trajnostno mobilnost, dirka pa poteka na istih trasah, kjer bo potekal tudi Giro d'Italia. STO bo podelil zmagovalcu lestvice preizkusa pravilnosti zeleni dres I feel Slovenia. Posebna izvedba pa bo štartna točka 16. etape Gira-E iz Kobarida. Dne 27.5. namreč se bodo kolesarji na e-kolesih preizkusili v etapi Kobarid – Santuario di Castelmonte.

Za predstavnike italijanskih medijev STO v sodelovanju z Zavodom Turizem Dolina Soče izvaja več novinarskih konferenc s predstavitvijo destinacij, vključenih v etapo po slovenskem ozemlju, ter izpostavitvijo Slovenije kot bližnje varne butične destinacije, ki nudi edinstvena doživetja.

Vodja predstavništva STO v Italiji, Aljoša Ota, ob tem dodaja: »Prestižna dirka Giro d'Italia, ki se ponovno vrača v Slovenijo, bo izjemna priložnost, da italijanski in mednarodni gledalci, ki zvesto sledijo športni prireditvi že dolgo let, spoznajo Slovenijo in kraje, vključene v 'slovensko' etapo. Za našo deželo bo to odlična priložnost, da svetu pokaže svojo kolesarsko dušo, zeleno okolico in odlične možnosti za aktivnosti na prostem. Predvsem se veselimo štartne točke dirke na e-kolesih Giro-E v Kobaridu dne 27.5. saj bo to glavni športni dogodek v okviru etape Gira d'Italia, ki bo pritegnil v Kobarid veliko navdušencev in vse kolesarje, ki tekmujejo na kolesarski dirki Giro-E.  Italijanski trg je poleg avstrijskega in nemškega za slovenski turizem najpomembnejši emitivni trg, na katerem smo promocijske aktivnosti v zadnjem letu prilagodili situaciji, dirka Giro d'Italia pa bo odlična priložnost za nadgradnjo in dodatno izpostavitev Slovenije kot destinacije za aktivni oddih v neokrnjeni naravi."

Viljam Kvalić, direktor Zavoda Turizem Doline Soče je na novinarski konferenci povedal: “Pričakujemo veliko število obiskovalcev, za katere smo pripravili posebne lokacije s parkirnimi prostori za avte in avtodome, za lažji dostop do trase bo organiziran javni prevoz z avtobusi. Zaradi tekme bo tudi spremenjen prometni režim, popoldne bodo tudi popolne zapore prometa v določenih časovnih obdobjih. Vse najbolj ažurne informacije povezane s parkirnimi prostori, dostopi in javnim prevozom bodo na voljo na spletni strani  www.soca-valley.com/sl/giro/giro-2022/, na Facebook in Instagram strani  Soča Valley.”

 

Giro d'Italia – ena najtežjih in najprepoznavneših kolesarskih dirk na svetu

Giro d'Italia (imenovana tudi Giro ali Corsa Rosa) je profesionalna moška etapna cestno kolesarska dirka, ki vsako leto poteka po italijanskih cestah. Do sedaj je dirka petkrat peljala tudi skozi slovensko ozemlje. Med odhodi ali prihodi v Sloveniji so do sedaj bili Kranj, Bled, Portorož in Ljubljana, rosa pot pa je dvakrat potekala skozi Brda.

Letošnja 105. izvedba Dirke po Italiji bo imela skupaj 21 etap. Dirka bo potekala po 14 od 20 italijanskih pokrajin, dvakrat pa bo zavila izven italijanskega ozemlja, saj je štartna točka Gira d'Italija v Budimpešti, dne 27. maja pa je na vrsti etapa, ki gre čez dolino Soče. Kolesarji bodo v treh tednih prevozili skoraj 3.410 kilometrov in skupaj opravili rekordnih 47.000 metrov višinske razlike.

Jan Tratnik, član ekipe Bahrain Victorius je povedal: “Čez nekaj dni že odpotujem, da se ponovno pridružim kolegom iz ekipe Bahrain Victorius, saj bom letos ponovno tekmoval na Giru 2022. Srečen in vesel sem, da bo del trase potekal po Sloveniji in da bom lahko nastopil tam, kjer je doma. Neverjetno je, da se bo karava Gira d'Italia že drugič v  dveh letih zapeljala po Sloveniji, a obenem nič nenavadnega, saj je Slovenija  v zadnjih letih postala zibelka najboljših kolesarjev na svetu. Vabim vse športne in kolesarske navdušence, da pridejo 27. maja 2022 v Posočje spremljati in navijati za najboljše kolesarje na svetu ne glede na to katere narodnosti so in za katero ekipo tekmujejo. Naredite s svojo prisotnostjo in navijanjem dogodek, kot ga še ni bilo v dolini reke Soče, za nekaj res posebnega.”

Dogodka se veselijo tudi vsi trije posoški župani, saj bo trasa slovenskega dela 19. etapa potekala v vseh treh občinah.

Marko Matajurc, župan občine Kobarid je povedal: “Z velikim veseljem pričakujem karavano najboljših kolesarjev v naših krajih in verjamem, da velja enako tudi za župana občin Tolmin in Bovec. Vse, ki bodo prišli konec maja spodbujati in navijati za kolesarje in se skupaj z njimi veseliti njihovih in naših uspehov, bomo zelo veseli. Neizmerno sem počaščen, ker bo s tem naša dolina dobila še eno možnost promocije športne, turistične in kulinarične ponudbe, predvsem pa naravnih danosti naših, tako lepih in zanimivih krajev. Za našo občino, ki ima dobrih 4000 prebivalcev, bo to veličasten dan in dobrodošel dogodek, ki ga z nestrpnostjo in navdušenjem pričakujemo vsi.

Uroš Brežan, župan občine Tolmin je dodal: “Kraji, kot so naši, se lahko razvijajo le ob skupnem sodelovanju in medsebojni podpori. Tako kot pod okriljem treh občin deluje Zavod Turizem Doline Soča, tako pri organizaciji tega, res enkratnega dogodka, ki mu ni primerjave v naših krajih, sodelujejo tri občine. Promocija naših krajev, kjer so možne tako raznovrstne športne dejavnosti, kjer se nahajajo zanimive turistične destinacije in predvsem gostoljubni ljudje, je z dogodkom, ki se bo odvil konec maja, na nek način neizmerljiva. Veseli me da, bo dolina reke Soče z sodelovanjem v Giro d’Italia dodala še en kamenček v športno-turistični promociji.

Valter Mlekuž, župan občine Bovec pa dopolnil: “Po epidemiji, ki je prizadela gospodarski sektor predvsem pa turizem in ni zaobšla tudi naših občin, smo vsi skupaj zelo veseli, da imamo možnost in priložnost, da ponovno opozorimo na to, kaj lahko Posočje ponudi kot športno-turistična destinacija. Dolina reke Soče je idealna lokacija in kulisa za tako pomembno tekmo, kot je tekma najboljših svetovnih kolesarjev. Ta dogodek je pomemben za celotno dolino, saj bo spomnil in opomnil ljudi, željnih aktivnega oddiha in prelepe narave, na našo smaragdno reko, na našo ponudbo in predvsem na naše ljudi, ki obiskovalce pričakujejo z velikim veseljem.

Na naslovni fotografiji (od leve): Viljam Kvalić, direktor Zavoda Turizem Doline Soče, Aljoša Ota, vodja predstavništva Slovenske turistične organizacije v Italiji, Jan Tratnik, član kolesarske ekipe Bahrain Victorius, Marko Matajurc, župan občine Kobarid, Uroš Brežan, župan občine Tolmin in Valter Mlekuž, župan občine Bovec.  Foto: Dolina Soče

Nazaj na novice

Urednica TTA novic:

mag. Livija Kovač Kostantinovič, domači PR
tel.: 01 589 85 65
e-naslov: livija.kovac(at)slovenia.info

Želim prejemati e-novice

Bodite obveščeni o dogajanju v slovenskem turizmu. Z naročilom na novice TTA boste tedensko prejemali najnovejše poslovne novice s področja turizma in druge aktualne informacije.

Deli s prijatelji