USTOA virtualno srečanje za uspešen zagon turizma

Objavljeno: 13.5.2021

Nazaj na novice

USTOA virtualno srečanje za uspešen zagon turizma

Združenje ameriških organizatorjev potovanj USTOA je z namenom vzpodbuditve ponovnih turističnih tokov in izmenjavo informacij pred poletno turistično sezono za svoje člane izvedla enodnevni virtualni dogodek "Let's Get Travel Started - USTOA May Marketplace"

USTOA virtualno srečanje za uspešen zagon turizma

Ob postopnem odpiranju turistične panoge v številnih državah v Evropi in po svetu je ameriško združenje organizatorjev potovanj USTOA (United States Tour Operators Association) 11. maja organiziralo enodnevno poslovno srečanje USTOA May Marketplace, na katerem so se na individualni sestankih srečali predstavniki najpomembnejših ameriških organizatorjev potovanj ter predstavniki ponudnikov in destinacij z vsega sveta. Poslovnega dogodka se je udeležila tudi STO z namenom izmenjave najnovejših informacij in predstavitve ponudbe Slovenije kot zelene in zdrave destinacije Evrope ter s ciljem čim prejšnje vzpostavitve ponovnih turističnih tokov med ZDA in Slovenijo.

Predstavniki turistične industrije v ZDA so optimistični glede ponovnega zagona potovanj in beležijo rast povpraševanja in rezervacij, še posebej za trge, ki svoje meje odpirajo tudi za ameriške turiste. Ob rezultatih nedavne raziskave med člani združenja je predsednik in izvršni direktor USTOA, Terry Dale, dejal: "Zaznavamo veliko optimizma za okrevanje že v letu 2021, kar je pozitiven znak za naše člane in industrijo, še posebej, ker je bila ta raziskava izvedena tik pred nedavnimi novicami o potencialni vrnitvi turizma iz ZDA v Evropo in zagon križarjenja do poletja. Čeprav naši člani ostajajo previdni, glede na razvoj dogodkov predvidevamo, da se bo ob nadaljnjem poteku odpiranja turizma, optimizem le še okrepil."

Nazaj na novice

Urednica TTA novic:

mag. Livija Kovač Kostantinovič, domači PR
tel.: 01 589 85 65
e-naslov: livija.kovac(at)slovenia.info

Želim prejemati e-novice

Bodite obveščeni o dogajanju v slovenskem turizmu. Z naročilom na novice TTA boste tedensko prejemali najnovejše poslovne novice s področja turizma in druge aktualne informacije.

Deli s prijatelji