Ameriški organizatorji potovanj pričakujejo vrnitev potovanj v Evropo v jesenskih mesecih

Objavljeno: 21.5.2020

Nazaj na novice

Ameriški organizatorji potovanj pričakujejo vrnitev potovanj v Evropo v jesenskih mesecih

Združenje ameriških organizatorjev potovanj (USTOA) je med aktivnimi člani izvedlo raziskavo  o načrtih za okrevanje in nadaljevanje poslovanja po COVID-19. 

 

Ameriški organizatorji potovanj pričakujejo vrnitev potovanj v Evropo v jesenskih mesecih

"Medtem ko kratkoročna negotovost ostaja, raziskava med našimi člani organizatorji potovanj razkriva, da želja potrošnikov po mednarodnih potovanjih ostaja obetavna, še posebej za leto 2021", je povedal Terry Dale, predsednik in izvršni direktor USTOA. "Naši člani se zavzemajo za  nadaljevanja poslovanja po vsem svetu s previdnim optimizmom za pričakovano vrnitev poslovanja v različnih regijah že to jesen."

V raziskavi je sodelovalo 31 organizatorjev potovanj, ki predstavljajo 83 blagovnih znamk. Potovalne storitve, ki jih ponujajo člani, so v večini vodeni ogledi (76 %), prilagojeni paketi (53 %), paketi po meri (49 %), križarjenja (29 %) in študentska potovanja (16 %).

Trenutno več kot polovico (57 %) rezervacij v letu 2021 predstavljajo rezervacije, ki so bile prestavljene iz leta 2020, tretjino (32 %) predstavljajo rezervacije, ki so bile opravljene že pred izbruhom virusa, 11 % pa predstavljajo nove rezervacije. 80 % rezervacij predstavljajo potovanja na mednarodne destinacije, petina pa je potovanj po Severni Ameriki.

Organizatorji potovanj vrnitev poslovanja in potovanj v Evropo v večini pričakujejo že v septembru (36 %) in oktobru (15 %), v poletnih mesecih pa vrnitev poslovanja v Evropo pričakuje 21 % (junij: 3 %, julij 9 %, avgust 9 %).

Vir in foto: USTOA

Nazaj na novice

Urednica TTA novic:

mag. Livija Kovač Kostantinovič, domači PR
tel.: 01 589 85 65
e-naslov: livija.kovac(at)slovenia.info

Želim prejemati e-novice

Bodite obveščeni o dogajanju v slovenskem turizmu. Z naročilom na novice TTA boste tedensko prejemali najnovejše poslovne novice s področja turizma in druge aktualne informacije.

Deli s prijatelji