Turistično-predstavitveni film Domžal prejemnik mednarodne nagrade

Objavljeno: 23.9.2019

Nazaj na novice

Turistično-predstavitveni film Domžal prejemnik mednarodne nagrade

Turistično-predstavitveni film občine Domžale je na 11. mednarodnem turističnem festivalu Silafest v Srbiji prejel nagrado »The Blue Danube« za najboljši kulturno-turistični film.

Turistično-predstavitveni film Domžal prejemnik mednarodne nagrade

V prvem tednu septembra je v Velikem Gradištu v Srbiji potekal 11. mednarodni festival turističnega in ekološkega filma Silafest, na katerem je s svojim turistično-predstavitvenim filmom, ki je luč sveta ugledal lansko leto, sodelovala tudi Občina Domžale.

Po besedah Mire Bečan, vodje Službe za turizem na Občini Domžale, ki se je v imenu Občine Domžale udeležila festivala, nam je povedala, da je bilo na sam festival prijavljenih 180 filmov, od tega jih je bilo 57 izbranih v finalni izbor, med katerimi je domžalski film prejel nagrado za najboljši kulturno-turistični film. Poleg projekcije filmov, ti so potekali v mestnem parku mesta Veliko Gradišće, ki se nahaja tik ob srbsko-romunski meji, pa so prijavitelji filmov na novinarski konferenci tudi predstavljali filme ter odgovarjali na vprašanja. Teh po njenih besedah ni manjkalo, saj jih je zanimalo vse od ideje, snemanja, proračuna … Filme je ocenjevala štiričlanska mednarodna komisija, ki je tudi odločila, da domžalski film prejme nagrado “The Blue Danube” za najboljši kulturno-turistični film.

“Nad osvojeno nagrado sem bila izredno vesela. Sama nagrada pa je priznanje, da smo naredili res dober film. Po mnenju žirije film vsebuje celovit preplet turizma, kulture in športa,” je povedala Mira Bečan, ki je obenem dodala, da je bil obisk festivala tudi odlična priložnost za navezovanje stikov s srbskimi ter tudi drugimi predstavniki turističnih organizacij, ki so pokazali kar nekaj zanimanja za našo občino.

Občina Domžale je v sodelovanju z ekipo Produkcijo Bakster pripravila in lanskega avgusta javnosti prvič predstavila turistično – predstavitveni film o domžalski občini. Film je bil posnet na več kot 60-ih lokacijah po naši občini in v katerem je nastopalo več kot 150 sodelujočih.

Oglejte si ga na povezavi: 

Vir in foto: Občina Domžale

Nazaj na novice

Urednica TTA novic:

mag. Livija Kovač Kostantinovič, domači PR
tel.: 01 589 85 65
e-naslov: livija.kovac(at)slovenia.info

Želim prejemati e-novice

Bodite obveščeni o dogajanju v slovenskem turizmu. Z naročilom na novice TTA boste tedensko prejemali najnovejše poslovne novice s področja turizma in druge aktualne informacije.

Deli s prijatelji