Je prva spletna turistična tiskovna agencija v Sloveniji in novost na področju informiranja slovenskih in tujih novinarjev ter vseh, ki jih zanimajo novice s področja slovenskega turizma. Preko TTA.si so zainteresirani javnosti na voljo aktualne, dnevno ažurirane novice s področja turizma v Sloveniji v slovenskem jeziku. Vaše predloge novic za objavo preko TTA posredujte na tta@slovenia.info
Danes, 25. januarja, bodo Bled obiskali predstavniki združenja Alpine Pearls – alpske perle in tudi predsednik združenja g. Peter Brandenberg.
Predstavniki združenja na študijskem potovanju so si včeraj in danes ogledali zadnjega od krajev, ki se je pridružil združenju Weissensee/Belo jezero na Avstrijskem Koroškem, kjer trenutno poteka največji zimski dogodek – tekmovanje drsalcev na ledu na razdalji 200 km. Organizatorji iz Holandije gostijo preko 1.200 udeležencev.
Študijsko potovanje se danes popoldne nadaljuje na Bledu, kjer bodo udeležencem predstavili blejske lepote ter izmenjali izkušnje o trajnostnem turizmu. Jutri jim bodo odpeljali na ogled Pokljuke in Bohinja. Predstavnike slovenskih medijev in ostale vabijo, da se v primeru, da bi želeli izvedeti več in se pogovoriti z udeleženci potovanja, zglasijo jutri ob 10.00 uri na Pokljuki v Hotelu Center.
Več informacij v prilogi, kontakt Eva Štravs Podlogar – 041 694 931.
Na sliki: Alpine Pearls ima trenutno 28 članov iz 6 držav
Slovenija se je med 21. in 23. majem 2013 predstavila na globalni kongresni borzi IMEX v Frankfurtu. V poslovnem okolju mednarodne industrije srečanj, ki je nekaj let čutila posledice splošne gospodarske krize, je ponovno zaznati pozitivno klimo z dobrimi napovedmi, tako med ponudniki kakor tudi kupci kongresnih storitev.
Vse tiste, ki imate znanja, izkušnje ali reference na področju turizma in širše ter bi se radi preizkusili kot svetovalci, vabimo k registraciji v bazo razpoložljivih T-lab svetovalcev.
V okviru Dneva Alpske konvencije je v četrtek, 24. maja, v Solčavi potekala predstavitev ključnih ugotovitev Poročila o stanju Alp "Trajnostni turizem v Alpah", ki med drugim opisuje stanje turizma v Alpah, izzive, s katerimi se ta sooča, ter priporočila za krepitev trajnostnega razvoja turizma.
Z namenom predstavitve folklorne in kulinarične raznolikosti z dvojezičnega območja je TIC Moravske Toplice izvedel projekta Folklora zbližuje in povezuje ter Okusi (z)družijo in bogatijo.
V torek, 21. maja, je potekala okrogla miza o poslovnih priložnostih, ki jih za slovenska podjetja ponuja azerbajdžanski trg. Med udeleženci okrogle mize so bili tudi predstavniki slovenskega turističnega gospodarstva.
Znamenita Piranska sol z geografskim poreklom je sedaj na voljo tudi tujim uporabnikom v eni najuglednejših in najprestižnejših trgovskih verig Selfridges v Londonu in Birminghamu, prek njihove spletne trgovine Selfridges Online pa je dostopna tako rekoč povsod po svetu.
V destinaciji Srce Slovenije lahko kolesarji izbirajo med 32 treking, družinskimi, cestnimi in gorskimi kolesarskimi potmi, ki jih je v kolesarskem vodiču izdal Razvojni center Srca Slovenije.
Slovenski in evropski razpisi predstavljajo priložnost pridobitve dodatnih sredstev za uresničevanje projektov z namenom razvoja, oblikovanja ali izboljšanja kakovosti turistične ponudbe in povečevanja inovativnosti v turizmu.